Zielony weekend

CH Korona zaprasza na Zielony Weekend, który odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia. Przygotowaliśmy dla Was szereg aktywności, które połączą edukację z zabawą, wszystko w duchu ochrony naszej planety. Wydarzenie poprzedzi EKO konkurs, w którym do wygrania jest m.in. hulajnoga elektryczna!

 

🌱 Zeskanuj, odpowiedz i wygraj! 🎁

Chcesz wygrać elektryczną hulajnogę lub przepiękne rośliny? W dniach 15-24 kwietnia szukaj specjalnych kubików i plakatów z kodami QR, rozmieszczonych na terenie CH Korona. Zeskanuj kod, odpowiedz na cztery pytania ekologiczne i zyskaj szansę na nagrodę! O wynikach konkursu poinformujemy uczestników mailowo, a nagrody wręczymy 27 kwietnia podczas naszych ekologicznych warsztatów.

 

🌱 Odkryj sztukę kokedamy na bezpłatnych warsztatach 🎍

Zapraszamy na warsztaty sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach, które odbędą się 27 kwietnia o godzinach 12:00, 14:00, 16:00, i 18:00. To unikalna okazja, by nauczyć się tworzyć te japońskie, naturalne donice z mchu i ziemi. Niezależnie od wieku, dowiesz się, jak pielęgnować te zielone dzieła sztuki i zabierzesz je do domu, dodając trochę zieleni do swojego otoczenia.

 

🌳 Spacer przyrodniczy „Co w koronach Lasu Sołtysowickiego piszczy?” 🍃

Przyłącz się do naszego spaceru przyrodniczego, który odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia i rozpocznie się o godz. 15:00 przy Stadionie Sportowym Sołtysowice (ul. Sołtysowicka 68). Pod opieką doświadczonego botanika i ekologa, Pani Joanny Pokorny, zanurzysz się w tajemnice fauny i flory Lasu Sołtysowickiego. Spacer zakończymy sąsiedzką integracją na łonie natury. Współorganizatorem spaceru jest Fundacja Emma oraz Partnerstwo Aktywne Sołtysowice.

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOK’U CH KORONA.

 

🌲 Przyczyń się do posadzenia nowego lasu! 🌲

Bądź częścią czegoś większego i przyczyń się do posadzenia nowego lasu! Każdy udział w warsztatach z kokedamy i konkursie EKO to wkład w powstanie nowego lasu w okolicach Wrocławia. Jesienią posadzimy 1 000 drzew, tworząc nowe, zielone płuca dla naszego miasta i przyszłych pokoleń. Ty też będziesz mógł wziąć w tym udział. Dołącz do wspólnego sadzenia drzew!

Przyjdź do CH Korona i przekonaj się, jak łatwo można połączyć ekologię z codziennym życiem. Ciesz się weekendem rozpoczynającym majówkę i pełnym zielonych doświadczeń, które zainspirują Cię do dalszych działań na rzecz naszej planety. 💚

 

Akcja odbywa się pod patronatem medialnym RMF GRA.