Chodź na spacer po Sołtysowicach!

We współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywne Sołtysowice, Fundacją Emma oraz lokalnymi przewodnikami, odkryjemy razem naturalne piękno oraz bogatą historię Sołtysowic.

Chcemy, aby nasze spacery dostarczały wiedzy w zabawny sposób, promując jednocześnie odpowiedzialne postawy wobec otaczającej nas przyrody. To idealna okazja do spędzenia czasu w gronie bliskich, odkrywając piękno Sołtysowic.

Przygotuj się również na wiosenne przygody pełne nauki i zabawy w Lesie Sołtysowickim. Partnerem medialnym cyklu jest Radio GRA Wrocław.

 

🚶‍♂️ Pierwszy krok naszej podróży: „Spacer z historią”

W sobotę 13 kwietnia o godz. 15:30 zanurz się w historię "Sołtysowic, których już nie ma". Ten unikalny spacer architektoniczno-historyczny zabierze Cię w czasie do miejsc już zapomnianych - młyna, cukrowni i innych zabytkowych zakątków dzielnicy. To nie tylko lekcja historii, ale też przypomnienie o znaczeniu zachowania zabytków dla zmniejszenia śladu węglowego. Spotykamy się pod Koroną pod wejściem Uniwersyteckim. Na każdego uczestnika spaceru czeka drobny upominek.

„Spacer z historią” poprowadzi Pan Krzysztof Ziental - współredaktor strony Wrocław Rozmawia – portalu partycypacji społecznej, przewodnik lokalny i działacz społeczny Wrocławia.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Udział w spacerach jest darmowy i otwarty dla wszystkich – wystarczy dołączyć do wydarzenia na naszym Facebooku lub po prostu przyjść na miejsce zbiórki pod CH Korona (wejście Uniwersyteckie) 13.04 o godz. 15.30. Zabierz ze sobą przyjaciół, rodzinę, wodę i dobry humor! My zapewnimy resztę. 😊

👉 Zaplanuj swój udział już teraz i dołącz do wspólnego odkrywania zielonych zakątków Wrocławia. Razem z CH Korona, odkrywaj, ucz się i baw w zgodzie z naturą!

 

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOK’U: https://fb.me/e/6MCMZUKcc

🔍 CO DALEJ?

O szczegółach kolejnych spacerów będziemy wkrótce informować! Każde z tych wydarzeń będzie okazją do głębszego poznania Lasu Sołtysowickiego, podkreślając jego wartość dla lokalnej społeczności i ekosystemu.

Do zobaczenia na miejskim szlaku! 🚶‍♂️