16 lutego - 31 grudnia

Zdezynfekuj swoje zakupy!

Czy wiesz, że bakterie i zarazki mogą przetrwać na powierzchni kupionych produktów nawet 7 dni? Możesz się ich skutecznie pozbyć dezynfekując swoje zakupy!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przed wejściem do galerii w pobliżu salonu CCC umieściliśmy szafę do dezynfekcji, w której możecie bezpłatnie odkazić wszystkie zakupione artykuły,  w tym wodę, soki, mięsa oraz całe warzywa i owoce. Jest to możliwe dzięki specjalnym diodom LED emitującym fale UV, które skutecznie niszczą wszelkie bakterie i wirusy.     

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć zakupy do szafki, a po jej zamknięciu wcisnąć zielony guzik. Wówczas rozpocznie się proces dezynfekcji, który potrwa ok. 3 minuty. Po jego zakończeniu drzwiczki otworzą się automatycznie i umożliwią swobodny odbiór produktów.

Promieniowanie UV jest całkowicie bezpieczne dla klientów i w żaden sposób nie wpływa na jakość produktów. Najbardziej narażone na promieniowanie są owoce i warzywa sprzedawane „luzem”, bez żadnego opakowania. Wówczas może dojść do pewnych zmian w ich składzie, ale wyłącznie na powierzchni. Można tego uniknąć umieszczając takie przedmioty w nieprzezroczystych torebkach.  W przypadku produktów pakowanych promieniowanie UV nie ma praktycznie żadnego wpływu na jakość żywności – dezynfekowana jest wyłącznie powierzchnia opakowania.

Pamiętajcie też, by przestrzegać wszystkich zalecanych środków bezpieczeństwa! Podczas pracy maszyny wewnątrz nie mogą przebywać ludzie. Nie należy też patrzeć w źródło światła.

Zapraszamy!