16 listopada 2019

Zbiórka krwi w Centrum Korona

Płyn, który ratuje życie już niedługo będzie można oddać w Centrum Korona. W sobotę 16 listopada 2019 roku w godz. 9.00-16.00 Centrum Korona organizuje zbiórkę krwi „Oddaj kroplę życia”. Na klientów, którzy zdecydują się oddać życiodajny płyn, czekają bilety do kina Cinema City w Centrum Korona.

W sobotę 16 listopada specjalny krwiobus zaparkuje już po raz kolejny na parkingu przed Centrum Korona. To doskonała okazja, aby oddać najcenniejszy lek – krew. Tych z Państwa, którzy mają nie więcej niż 65 lat lub – w przypadku oddawania krwi po raz pierwszy – nie więcej niż 60 lat i ważą nie mniej niż 50 kg, zachęcamy do zostania honorowym dawcą krwi i wsparcia potrzebujących. Aby oddać krew, należy:

  • być zdrowym,
  • być trzeźwym,
  • być wyspanym i po lekkim posiłku,
  • w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy dobrze nawodnić organizm, czyli wypić około 2 litry płynów (woda mineralna, soki),
  • zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

„Przed nami kolejna akcja krwiodawstwa w Centrum Korona. Po raz kolejny chcemy zachęcić naszych klientów do wsparcia potrzebujących i przekazania najcenniejszego daru – krwi. Dla osób, które zdecydują się oddać krew mamy przygotowane w podziękowaniu upominki – bilety do kina Cinema City!” – mówi Paulina Sip, dyrektor Centrum Korona.