29 listopada 2019 - 30 listopada 2019

Ratuj życie z sercem, czyli nauka ratowania życia w Centrum Korona

Ostatni weekend listopada w Centrum Korona upłynie pod hasłem ratowania życia! W dniach 29-30 listopada w godzinach 12.00-19.00 najmłodsi klienci Centrum Korona będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z nauki udzielania pierwszej pomocy oraz odwiedzić „Szpital dla pluszaków”.

W sobotę 29 listopada oraz w niedzielę 30 listopada w Centrum Korona odbędzie się wydarzenie edukacyjne w całości poświęcone zdrowiu i ratowaniu ludzkiego życia. Na starszych i młodszych uczestników wydarzenia czekają bezpłatne warsztaty z prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ratownicy pokażą, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy, czyli wykonywać 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechy.

W trakcie wydarzenia będzie również działać „Szpital dla pluszaków”, czyli specjalnie zaaranżowana przestrzeń, która wprowadzi najmłodszych klientów Centrum Korona w świat służby zdrowia oraz pomoże im – w formie zabawy – pokonać lęk przed wizytą u lekarza. Dzieci, które wcielą się w role rodziców swoich pluszaków oraz lekarzy, będą odwiedzać poszczególne strefy medyczne takie jak:

  • izba przyjęć, gdzie dzieci dowiedzą się, jak działa szpital i będą mogły ubrać się w prawdziwe dziecięce fartuchy lekarskie, a także czepki i rękawiczki. Tutaj maskotki „przechodzą” pierwsze podstawowe badania i otrzymują skierowanie na dalsze badania;
  • gabinet lekarza rodzinnego, gdzie założymy karty pacjenta, przeprowadzimy wywiad, wykonamy podstawowe badania, zrobimy zastrzyki, aby sprawdzić co maskotce „dolega”;
  • gabinet RTG, gdzie dzieci dowiedzą się, jak wykonuje się zdjęcia rentgenowskie oraz co można z nich wywnioskować;
  • sala operacyjna, gdzie mali lekarze będą mogli leczyć, naprawiać i zszywać swoich misiowych pacjentów;
  • pogotowie ratunkowe, czyli interaktywne show, które pokaże najmłodszym, jak działa Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz jak udzielać pierwszej pomocy.

„Centrum Korona z kolejną akcją ważną społecznie! Tym razem chcemy uświadomić jak największej liczbie mieszkańców Wrocławia, że każdy z nas powinien posiadać umiejętność prawidłowego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, tak aby bez obaw ratować innym życie na wypadek nagłego zdarzenia. Chcemy także oswoić najmłodszych z wizytą u lekarza oraz w szpitalu, przybliżając im w formie zabawy charakter pracy w służbie zdrowia. To wszystko zadzieje się podczas wydarzenia ‘Ratuj życie z sercem’, do udziału w którym zapraszamy całe rodziny” – mówi Paulina Sip, dyrektor Centrum Korona.

Wszystkie atrakcje w ramach wydarzenia są bezpłatne.

 

szpitalpluszakowkorona_25112019_mini2