24 kwietnia

Centrum Korona odpowiedzialne społecznie

Regularnie realizujemy działania pokazujące nasze zaangażowanie w życie mieszkańców Wrocławia. W trudnym czasie epidemii koronawirusa zdajemy sobie sprawę, że nasze wsparcie jest potrzebne w jeszcze większym stopniu.

Centrum Korona staje do walki z koronawirusem, dokładając swoją cegiełkę do pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Wrocławia. Przekazaliśmy paczki z żywnością oraz środkami czystości do Fundacji Antoni, która prowadzi Kuchnię Charytatywną dla ludzi starszych, bezdomnych, ubogich oraz rodzin wielodzietnych. Fundacjom „Femina-Fenix” i „Kolorowe Dni” wspierającym kobiety samotnie wychowujące dzieci oraz osoby z chorobami onkologicznymi dostarczyliśmy produkty pierwszej potrzeby oraz artykuły do walki z koronawirusem w postaci maseczek, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji rąk. Z kolei fundacja „Różowe okulary” otrzymała od nas środki higieny osobistej, produkty i akcesoria pielęgnacyjne, a także dobrej jakości odzież. W tym sukienki, kurtki, spodnie, bluzki oraz różnego rodzaju dodatki, takie jak okulary czy biżuteria.

Nasze wsparcie trafiło również do placówek pomocowych współpracujących z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Kontakt z MOPS zaowocował przekazaniem setek litrów środków czystości oraz kilkudziesięciu sztuk produktów żywnościowych do Schroniska dla Osób Bezdomnych przy ul. Bogedaina 5 we Wrocławiu oraz Ośrodka Wsparcia przy ul. Reymonta 8 we Wrocławiu.

„Nadzwyczajne okoliczności to czas, kiedy liczy się solidarność i wzajemne wsparcie. Są one szczególnie potrzebne mieszkańcom Wrocławia, którzy w czasie epidemii koronawirusa, ale nie tylko, znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Cieszymy się, że dostarczając produkty odpowiadające na indywidualne potrzeby wrocławskich instytucji i organizacji pozarządowych możemy choć w niewielkim stopniu wspomóc ich pracę i pomóc potrzebującym” – mówi Magdalena Piechna, Head of Asset Management, CEE z Cromwell Property Group, właściciela CH KORONA.

Centrum Korona wspiera również przedsięwzięcia organizowane przez mieszkańców Wrocławia, a także samodzielnie inicjuje wiele działań sąsiedzkich i społecznie odpowiedzialnych. Regularnie organizuje akcje zbiórki krwi, edukując swoich klientów w zakresie krwiodawstwa i odpowiadając na ewentualne pytania w tym zakresie. Pomaga także fundacjom i placówkom pomocowym. Włączyło się również w zbiórkę na rzecz chorych dzieci. Przed Centrum Korona stanęło specjalne serduszko, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Trafią one potem do recyklingu, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację małych pacjentów.

 

Korona pomaga 02

Korona pomaga 01