14 marca

Centrum Korona funkcjonuje w ograniczonym formacie do odwołania

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020, Centrum Korona zawęża swoje funkcjonowanie do hipermarketu Auchan, apteki, drogerii i wybranych punktów nieobjętych ograniczeniem handlu

 Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 w sprawie ogłoszenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i wynikającym z niego czasowym ograniczeniem handlu w centrach i galeriach handlowych, Centrum Korona będzie funkcjonować w zmienionym zakresie. 

Według stanu na 30 kwietnia 2020 na godz. 10.00 otwarte będą: 

 • hipermarket Auchan (w godz. 6:30-21:00)
 • apteka DOZ (w godzinach standardowego działania obiektu),
 • drogeria Rossmann (w godz. 10:00-20:00),
 • Pralnia EBS (w godz. 9:00-19:00),
 • Bank PKO (w godz. 9:00-16:00),
 • Inmedio (w godz. 8:00-19:00)
 • Cukiernia Sowa (sprzedaż na wynos, w godz. 9:00-18:00),
 • Pizza Hut (dostawa, w godz. 11:00-22:00),
 • Kantor (w godz. 9:00-18:00),
 • Poczta (w godz. 9:00-15:00),
 • Myjnia (w godz. 9:00-17:00).

Castorama jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-20.00. W sobotę oraz w niedzielę Castorama jest nieczynna. 

UWAGA! Od 1 kwietnia 2020 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym również dla osób powyżej 65. roku życia.

Ze względu na niestandardową sytuację, liczba i rodzaj otwartych punktów, jak i godziny ich funkcjonowania mogą ulegać zmianie. Klienci udający się do Centrum proszeni są o wcześniejszą weryfikację telefoniczną czy sklep do którego się udają jest otwarty. Numery telefonów do poszczególnych lokali znajdują się na stronie www.centrum-korona.pl/sklepy. Pozostałe lokale znajdujące się na terenie Centrum Korona zostają zamknięte aż do odwołania. Decyzję o ponownym przywróceniu pełnego działania centrum podejmą odpowiednie władze. 

Dostępne są następujące wejścia do Centrum Korona - Wejście Uniwersyteckie, Wejście Piastowskie oraz Wejście Tumskie. Klienci Centrum Korona mogą również korzystać z bankomatu zlokalizowanego przy Wejściu Lwowskim. Do dyspozycji Klientów jest także parking płaski przed Centrum.

Możliwe jest ograniczenie liczby osób przebywających jednocześnie na terenie obiektu. 

Jednocześnie, mimo ograniczenia w funkcjonowaniu obiektu, utrzymane zostają procedury bieżącej dezynfekcji. Wyposażenie i urządzenia znajdujących się na terenie części wspólnych - podłogi, elementy małej architektury, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, przyciski wind, klamki, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet będą na bieżąco dezynfekowane. Także toalety wraz z ich wyposażeniem dezynfekowane będą częściej, niż dotychczas, przy zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Dodatkowo w godzinach nocnych prowadzone będzie ozonowanie toalet. 

Obiekt na czas ograniczonego funkcjonowania będzie nieustannie monitorowany i odpowiednio zabezpieczony. 

O przywróceniu standardowego trybu funkcjonowania, Centrum Korona poinformuje w osobnym komunikacie, a także za pośrednictwem strony internetowej oraz kanałów social media.