14 marca

Centrum Korona funkcjonuje w ograniczonym formacie do odwołania

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020, Centrum Korona zawęża swoje funkcjonowanie do hipermarketu Auchan, apteki, drogerii i wybranych punktów nieobjętych ograniczeniem handlu

 Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 w sprawie ogłoszenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i wynikającym z niego czasowym ograniczeniem handlu w centrach i galeriach handlowych, Centrum Korona będzie funkcjonować w zmienionym zakresie. 

Według stanu na 30 marca 2020 na godz. 12.00 otwarte są: 

  • hipermarket Auchan (w godz. 8.00-21.00),
  • apteka DOZ (w godzinach standardowego działania obiektu),
  • drogeria Rossmann (w godz. 10.00-20.00),
  • Pralnia EBS (w godz. 9:00-19:00),
  • Bank PKO (w godz. 9.00-16.00),
  • Inmedio (w godz. 9:00-16:00)
  • Cukiernia Sowa (sprzedaż na wynos, w godz. 9.00-18.00),
  • Kantor (w godz. 9.00-18.00),
  • Poczta (w godz. 9:00-15:00),
  • Myjnia (w godz. 9:00-18:00).

Ze względu na niestandardową sytuację, liczba i rodzaj otwartych punktów, jak i godziny ich funkcjonowania mogą ulegać zmianie. Klienci udający się do Centrum proszeni są o wcześniejszą weryfikację telefoniczną czy sklep do którego się udają jest otwarty. Numery telefonów do poszczególnych lokali znajdują się na stronie www.centrum-korona.pl/sklepy. Pozostałe lokale znajdujące się na terenie Centrum Korona zostają zamknięte aż do odwołania. Decyzję o ponownym przywróceniu pełnego działania centrum podejmą odpowiednie władze. 

Dostępne są następujące wejścia do Centrum Korona - Wejście Uniwersyteckie, Wejście Piastowskie oraz Wejście Tumskie. Do dyspozycji Klientów jest również parking płaski przed Centrum.

Możliwe jest ograniczenie liczby osób przebywających jednocześnie na terenie obiektu. 

Jednocześnie, mimo ograniczenia w funkcjonowaniu obiektu, utrzymane zostają procedury bieżącej dezynfekcji. Wyposażenie i urządzenia znajdujących się na terenie części wspólnych - podłogi, elementy małej architektury, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, przyciski wind, klamki, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet będą na bieżąco dezynfekowane. Także toalety wraz z ich wyposażeniem dezynfekowane będą częściej, niż dotychczas, przy zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Dodatkowo w godzinach nocnych prowadzone będzie ozonowanie toalet. 

Obiekt na czas ograniczonego funkcjonowania będzie nieustannie monitorowany i odpowiednio zabezpieczony. 

O przywróceniu standardowego trybu funkcjonowania, Centrum Korona poinformuje w osobnym komunikacie, a także za pośrednictwem strony internetowej oraz kanałów social media.