27 lipca 2019

„Jadę i pomagam”, czyli rowerowa sobota w Centrum Korona

W sobotę 27 lipca w godzinach 11.00-18.00 Centrum Korona zaprasza na wydarzenie z rowerami w roli głównej. Na klientów Centrum Korona będą czekać znakowanie rowerów, cocktailbike, akcja charytatywna „Jadę i pomagam” oraz warsztaty dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa na drodze i konieczności noszenia odblasków prowadzone przez grupę „Sławek i Przyjaciele”.


Wrocław i okolice to doskonałe miejsce do wycieczek rowerowych. Bliskość terenów zielonych oraz dostępność licznych ścieżek rowerowych sprawiają, że mieszkańcy chętnie wybierają się na dłuższe lub krótsze przejażdżki po malowniczych terenach. Godna polecenia jest chociażby trasa rowerowa o długości 55 km „Dookoła Wrocławia”, która przebiega m.in. przy Centrum Korona. Wychodząc naprzeciw potrzebom miłośników dwóch kółek, w sobotę 27 lipca w godzinach 11.00-18.00 Centrum Korona organizuje akcję znakowania rowerów. Podczas wydarzenia policjanci poinstruują miłośników jednośladów, jak uchronić rower przed kradzieżą oraz oznakują go.


Uczestnicy akcji będą również mogli skorzystać z tzw. cocktailbike, czyli atrakcji łączącej tworzenie pysznych koktajli z rowerową zabawą. W programie wydarzenia zaplanowano również panel edukacyjny poświęcony bezpieczeństwu i konieczności noszenia odblasków, co jest szczególnie istotne w okresie wakacyjnym, kiedy więcej czasu spędzamy poza domem. Rozmowy o bezpieczeństwie na drodze będą połączone z warsztatami dla dzieci, prowadzonymi przez grupę „Sławek i Przyjaciele”.


Wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja charytatywna „Jadę i pomagam”, która łączy aktywność sportową z chęcią niesienia pomocy potrzebującym. Zadaniem klientów Centrum Korona będzie przejechanie jak największej liczby kilometrów na rowerze stacjonarnym. Za każdy przejechany kilometr Centrum Korona przekaże określoną kwotę na rzecz podopiecznych Grupy Pomocy Zwierzętom RATUJ według przelicznika 1 kilometr = 1 złoty.


„Sezon rowerowy w pełni, dlatego warto zwiększyć bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko kradzieży naszych ‘dwóch kółek’. W tym celu zapraszamy już 27 lipca do Centrum Korona na akcję znakowania rowerów organizowaną we współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji przy ul. Sołtysowickiej 21. Zachęcamy również do włączenia się w akcję charytatywną ‘Jadę i pomagam’ i pokonania jak największej liczby kilometrów na rowerze stacjonarnym. Wystarczy nawet niewielkie zaangażowanie, aby pomóc potrzebującym zwierzakom” – mówi Paulina Sip, dyrektor Centrum Korona.


Każda osoba, która zdecyduje się oznakować swój rower w Centrum Korona lub wesprzeć akcję charytatywną „Jadę i pomagam”, otrzyma w podziękowaniu upominek – gadżet rowerowy.


Akcja odbędzie się na terenie pasażu handlowego, w sąsiedztwie Costa Coffee i Cukierni Sowa. Wstęp wolny.

 

znakowanierowerowkorona_24072019_mini2