26 marca - 13 kwietnia

Druga Książka -50%

"„Anatomia Pęknięcia” Michał Protasiuk
„Anatomia pęknięcia” Michała Protasiuka jest jak literacka odsłona brytyjskiego serialu „Black Mirror”. Podzielony internet, rządzące nami algorytmy i bańki filtrujące – to tematy, wokół których Protasiuk buduje fabułę trzymającą w napięciu jak znakomity thriller. Ta literatura, osadzona w mrocznych, często skandynawskich klimatach, opowiadająca o zdegradowanym środowisku naturalnym, odbierającej nam wolność sztucznej inteligencji czy zjawisku „deep fake”, jest dla nas – odgrodzonych od świata ekranem telefonu i komputera – niepokojąco aktualna i znajoma.
Tę książkę kupicie w promocji „druga książka -50%”. Salon Księgarń Świat Książki znajduje się przy strefie restauracyjnej.

„Demon i mroczna toń” Stuart Turton
Najnowsza powieść Turtona w promocji „druga książka -50%” w Księgarni Świat Książki!
„Demon i mroczna toń” nadaje nowy wymiar duetom detektywistycznym w stylu Holmesa i Watsona! Spodziewajcie się trzymającego w napięciu horroru z siłami nadprzyrodzonymi, podejrzeń o tajemny kult i paranormalnej zagadki rozgrywającej się na środku bezkresnego oceanu!

Morderstwo na pełnym morzu.
Niezwykły duet detektywów.
Demon, który być może wcale nie istnieje.
Księgarnia znajduje się przy strefie restauracyjnej.

„Ziemia obiecana” Barack Obama
To niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, który założył się z historią – zaangażowanym animatorze społecznym poddanym próbie światowej polityki. Obama otwarcie pisze o siłach, które w kraju i za granicą stały mu na drodze, oraz o tym, jak życie w Białym Domu wpłynęło na jego żonę i córki. Nie obawia się mówić o wahaniach i rozczarowaniach, jednak nigdy nie wątpi w słuszność swojego przekonania, że w ramach wielkiego, amerykańskiego eksperymentu zawsze możliwy jest postęp.
Tę książkę kupicie w Księgarni Świat Książki, która znajduje się przy strefie restauracyjnej.

„Klara i słońce” Kazuo Ishiguro
Pierwsza powieść Kazuo Ishiguro po otrzymaniu Nagrody Nobla!
Klara, sztuczna przyjaciółka o wybitnych zdolnościach obserwacyjnych, ze swojego miejsca w sklepie bacznie śledzi zachowanie tych, którzy mijają jego witrynę, i tych, którzy decydują się wejść do środka. Ma nadzieję, że któryś z klientów wkrótce wybierze właśnie ją. Ale kiedy wydaje się, że jej los nareszcie się odmieni, Klara otrzymuje ostrzeżenie, by nie ufać zbytnio ludzkim obietnicom…
Po książkę zapraszamy do Księgarni Świat Książki, nieopodal strefy restauracyjnej. „Klara i słońce” bierze udział w promocji „druga książka -50%”.

„Później” Stephen King
Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Matka Jamiego namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Taki dar nie może długo jednak pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać nowojorskiej policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu.
Najnowszą książkę Stephena Kinga kupicie w promocji „druga książka -50%” w Księgarni Świat Książki, która znajduje się przy strefie restauracyjnej.

„Do ostatniej kropli krwi” Graham Masterton
Na wiejskiej drodze w pobliżu Cork zostaje znaleziony spalony jaguar… ze szczątkami mężczyzny za kierownicą. To Garrett Quinn, sędzia, jeden z ostatnich sprawiedliwych. Właśnie tego dnia miał ogłosić wyrok w sprawie gangstera podejrzanego o wielokrotne zabójstwo. W międzyczasie w mieście rozpętało się istne pandemonium: ktoś spycha do rzeki kobietę z dzieckiem, ktoś strzela przed pubem do mężczyzny, ktoś śmiertelnie godzi nożem handlarza narkotyków, ktoś podkłada bombę w laboratorium farmaceutycznym… A na horyzoncie pojawia się groźba wojny gangów, która może za sobą pociągnąć dziesiątki niewinnych ofiar.
Księgarnia Świat Książki znajduje się przy strefie restauracyjnej. „Do ostatniej kropli krwi” szukajcie w promocji „druga książka -50%”.

„Przyrodyjki” Marcin Kostrzyński
Widzieliście kiedyś biało-czarne dziki? Zastanawialiście się, jak leniwe są leniwce w Ameryce Południowej? Wyruszyliście w podróż śladami chomika? Obserwowaliście foki nad Bałtykiem? Spotkaliście w lesie niedźwiedzia?
„Przyrodyjki” to kolejna książka Marcina Kostrzyńskiego – myśliwego, który zamienił strzelbę na kamerę i aparat fotograficzny. Pokazuje, jaka jest dzika przyroda. A bywa piękna, zaskakująca i całkowicie inna, niż nam się wydaje.
Tę książkę kupicie w Księgarni Świat Książki, która znajduje się przy strefie restauracyjnej. „Przyrodyjki” biorą udział w promocji „druga książka -50%”.

Piękne czyta się przyjemnie
To niesamowite wydanie klasyków zachwyca nie tylko treścią, ale i oprawą. Okładki okryte materiałem o właściwościach jedwabiu i złocenia zachwycają wizualnie. Seria ekskluzywnych wydań klasycznych powieści powoli się powiększa. Zakupicie je jedynie w sieci Księgarń Świat Książki i na swiatksiazki.pl.
Salon księgarń znajduje się przy strefie restauracyjnej.

„Taniec wokół słońca” Vedrana Rudan
Vedrana Rudan szczerze i bez upiększania pisze o swoim ani trochę beztroskim dzieciństwie, o dzieciach i wnukach, o drodze, którą przeszła od dziewczyny sprzedającej lody nad morzem do najpoczytniejszej autorki w regionie. O tym, dlaczego w socjalizmie nie można było zostać wyrzuconym z pracy i o tym, jak została pierwszą dziennikarką, której się to udało w nowym, demokratycznym, reżimie Chorwacji.
Księgarnia Świat Książki, w której kupicie tę książkę, znajduje się przy strefie restauracyjnej. „Taniec wokół słońca” bierze udział w promocji „druga książka -50%”.

-50% na drugą książkę
Bierzesz dwie, a za jedną płacisz tylko połowę ceny. To stała promocja w Księgarni Świat Książki, która znajduje się przy strefie restauracyjnej. Znajdziecie w niej nowości i bestsellery z niemal każdego rodzaju literatury!

CZYTAM najTANIEJ
Co powiecie na to, żeby w księgarni zapłacić mniej niż w sklepie internetowym? To możliwe! Księgarnia Świat Książki ruszyła z akcją „CZYTAM najTANIEJ”, w której kupicie wybrane książki w cenach obniżonych przynajmniej o 40%.
Księgarnia Świat Książki znajduje się przy strefie restauracyjnej."